GPL – gada procentu likme

Tā kā gada procentu likme ir pats būtiskākais rādītājs kredītdevēja un kredīta veida izvēlē, tad tā obligāti ir jānorāda gan kredītlīgumā, gan reklāmā. Kā zināms, paralēli banku sektoram ir attīstījies arī nebanku sektors, kas arīdzan piedāvā kreditēšanas pakalpojumus. Aprēķinot gada procentu likmi, tiek noteiktas pašreizējā esošo un turpmāko saistību vērtība. Gada procentu likme ietver ne tikai procentu maksājumus, bet arī tādus izdevumus kā komisijas nauda, nodokļi un citi maksājumi, kas debitoram, slēdzot kredīta līgumu, ir kreditoram jāmaksā.

Galvenās procentu likmes -

.

GPL -

. Šo likmi katrs kredītdevējs nosaka individuāli, tāpēc tās pirms lēmuma pieņemšanas ir svarīgi salīdzināt. Šī formula jeb pamatvienādojums tika radīts balstoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem Nr. Salīdzinot abu sektoru piedāvājumus, jāatceras šī nianse un jācer, ka tiks izveidota formula arī nebanku pakalpojumu izmaksu aprēķināšanai un salīdzināšanai. Kā vēsta pats formulas nosaukums, gala rezultātā tiek aprēķināta gada procentu likme, tāpēc nebanku kreditoru īstermiņa aizdevumu gada procentu likmes sanāk tik astronomiski augstas, jo tās pieaug, samazinoties aizdevuma atmaksas termiņam un apmēram. GPL – gada procentu likme. GPL – gada procentu likme.

Kredīts vai līzings auto iegādei | Privātpersonām | Banka.

.

Kas ir gada procentu likme (GPL) -

. Gada procentu likme gan banku, gan nebanku sektorā tiek aprēķināta pēc speciālas formulas. Gada procentu likme ir rādītājs, kas palīdz cilvēkiem salīdzināt kredītdevēju piedāvājumus, tomēr, salīdzinot banku un nebanku kreditoru piedāvājums, jāatceras sekojošais. Kas var saņemt naudu no Opencredit?. Sākotnēji gada procentu likme tika izveidota un paredzēta tikai banku kredītdevēju piedāvājumu salīdzināšanai

Comentarios