Helovīna svētki

Visu svēto dienas ķirbis Plaši pazīstamā tradīcija - ķirbis ar svecīti iekšā - esot radusies, pateicoties tieši īru leģendai. Ilgtermiņa kredīts no 19 gadiem. Arī latviešiem ir savs Helovīns Latvieši miglainos un tumšos rudens vakarus sauc par Veļu laiku, kad mirušo gari apciemo savus tuviniekus. Helovīna noliedzēji Joprojām ir daudzi cilvēki, nereti dažādu reliģiju pārstāvji, kuri noliedz Helovīna svētkus, jo tie ir balstīti uz nāvi, okultismu, ļaunumu un bailēm. novembrī ir bērnu svētki, jo aizgājušie radinieki viņiem atstājuši ciemakukuli - konfektes, cepumus, mandeļkūkas un cukura lellītes. Turpmākajos gadsimtos visspēcīgāko ietekmi Helovīns piedzīvoja līdz ar kristīgās ticības izplatību Vecajā Eiropā un Britu salās. Šai dienai raksturīgi lieli ugunskuri, svinīgi gājieni, kuros cilvēki pārģērbās par svētajiem, eņģeļiem un velniem, arī reliģioza rakstura mistēriju uzvedumi. Pēc tam ar labo roku viņa met ābola mizu pār kreiso plecu. gadsimta vidū, kad Īrijā esot bijis bads, daudzi bijuši spiesti doties uz Ameriku, kur amerikāņiem šī tradīcija iepatikusies, bet sākumā visa svinēšana bijusi diezgan huligāniska - ar koku dedzināšanu un apkārtnes demolēšanu. Kāds vīrs, vārdā Džeks, kam viss mūžs bijusi kā uzdzīve, esot apmānījis pašu sātanu, bet debesīs viņu arī nav ņēmuši izdarīto grēku dēļ. Tāpēc viņš esot spiests mūžīgi dzīvot ēnainos kaktos uz zemes un klīst pa tumšām ielām. Daudzi uzskata, ka šo svētku aizsākumi meklējami Amerikā, taču patiesībā šie esot vieni no senākajiem svētkiem, kuru saknes sniedzas vairāku tūkstošu gadu senā pagātnē un kuri savā attīstībā ietekmējušies no daudzu tautu tradīcijām.

Svētki ilga trīs dienas, ļaudis tērpās no lapām, zariem, salmiem, dzīvnieku ādām, kauliem un ragiem darinātās maskās. Senie latvieši esot ticējuši: ja pie ugunskura nolikti divi rieksti blakus mierīgi viens pie otra deg, cilvēkiem, kuri tos nolikuši, tāda būšot arī kopdzīve. Ikvienu lietu, parādību vai norisi mēs varam saskatīt kā svešu, bet tajā pašā laikā ikkatrā no tām varam ieraudzīt kaut ko tuvu un saistošu. Turklāt ķelti ticēja, ka ik gadu oktobra pēdējā dienā mirušo dvēseles apciemo savus tuviniekus. Nokritušā miza parāda topošā vīra iniciāļus. novembrī ir svinējuši Pomona dienu, kurā augļu un dārzu dievības tika godinātas ar ēdieniem un dzērieniem. Ja tā notiek, pēc gada meitene apprecēsies.. Helovīna svētki. novembri priesteri svēto ozolu birzīs kūra augstus, spožus ugunskurus, bet no rīta izdalīja oglītes ļaudīm, lai nevienā mājā netrūktu siltuma un lai to aizsargātu no ļauniem gariem. Tad katra meitene mizo ābolu tā, lai būtu tikai viena miza. Leģendai nonākot Amerikā, rāceņa vietā parādījies ķirbis, un šādus ķirbjus - laternas nu sauc par Jack` o Latern. Interesanti, ka tieši šajā laikā raganas rīko vienu no četriem galvenajiem sabatiem gadā. Tiem par godu ārpus mājas jāklāj galds ar ēdieniem. Tas ar katru gadu izvērties arvien plašāk, līdz valdībai apnicis šis huligānisms, un viņi to „pārtaisījuši” par izklaides pasākumu bērniem.

Klāt Helovīns. Vai šos svētkus svinēsim?

. Viņi uzskata, ka mūsdienu pasaulē ir gluži vai neiespējami nepamanīt, ka viss mainās ārkārtīgi strauji. Cilvēki, novērojot dabu, cenšas paredzēt, kāds būs nākamais gads. Ja tie deg satraukti, enerģiski un atlec viens no otra, būs tracis un abi izšķirsies. Viņai tā darot, nākamajam, topošajam vīram vajadzētu parādīties aiz viņas pleca. Ātrais kredīts 440 eiro uz 30 dienām. Helovīna svētki. Katra meitene pēc kārtas trīs reizes izsukā matus. Un vēl - nekas šajā pasaulē nav strikts un absolūts. Daļa Helovīna noliedzēju saprot, ka bērnus piesaista šī pārdabiskā spēka pasaule, bet tāpēc to vajadzētu vērst nevis pagānisma, bet gan reliģijas virzienā. Tādas pašas tradīcijas sastopamas ķeltiem. gadsimtā Pāvests Bonifācijs, netikdams galā ar īru pagāniem, licis atzīmēt baznīcas svētkus tajā pašā laikā, kad ķelti rīko savus maģiskos rituālus. Taču kristietībai neizdevās izspiest vecos ieradumus, un galu galā visi svētki saplūda vienkopus, un radās Helovīns. novembrī svinēja Jauno gadu.

Visu laiku gardākie Helovīna svētki! - Santa Maria World

. Ātrais.lv ātrais kredīts EUR 400. Laikā, kad romieši iebruka ķeltu zemēs, tradīcijas sajaucās. Vīram līdzi bijusi tikai viena oglīte, ar ko apgaismot ceļu, kuru tad viņš esot ielicis izdobtā rācenī, lai tā dod vairāk gaismas un ilgāk deg. Pusnaktī visas meitenes nostājas rindā spoguļa priekšā. Šajā laikā aktuāla ir arī zīlēšana. Tikpat strauji mainās arī mūsu bērnu apkārtējā vide, kur lielu vietu ieņem dažādi supermeni, teletūbiji, hariji poteri un, protams, Helovīns, līdz ar to par bērnu dvēselēm un garu notiekot ļoti sīva cīņa. novembri - par Visu dvēseļu dienu, lai godinātu mirušos. Mūsdienās bērni šajā laikā pārģērbjas par visādiem spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķiem, staigā pa mājām, prasot saldumus, citādi tos izjokos. Un tā ir arī ar Lieldienām, Ziemassvētkiem, Mārtiņiem un ikvieniem citiem svētkiem

Comentarios