Informatīvas kampaņas

Savukārt otrā saraksta galā ir Zviedrija, kur alkoholu lieto vismazāk, tai seko Grieķija un Itālija.

Aptauja: vai informatīvās kampaņas par braukšanu reibumā.

. „Iedzīvotāju vidū šie riskantie alkohola lietošanas paradumi ir diezgan augsti. „Nevis krīze ietekmēja otrādi – nevis, ka cilvēki pazaudēja darbu un sāka dzert, bet, redzat, krīze ietekmēja, ka alkohola patēriņš strauji nokritās,” analizē Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Aija Pelne. Arī kaimiņvalstīs aktuāli ir dažādi priekšlikumi, piemēram, Lietuvā ir diskusijas par alkohola tirdzniecību tikai specializētos veikalos, bet Igaunijā ir ideja aizliegt alkoholisko dzērienu degustāciju veikalos.

Informatīvas kampaņas -

. Ministrijā arī norāda, ka iecerētas izglītojošas un informatīvas kampaņas, kur izmantos arī Eiropas sociālā fonda naudu. Tomēr Slimību profilakses un kontroles centram ir arī labās ziņas. Šajā ziņā situācija Latvijā ir pat mazliet labāka nekā citās ES valstīs. Tāpat arī katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs aptaujā ir atzinis, ka viņam varētu būt ar alkohola lietošanu saistītas problēmas. Alkohola patēriņa ziņā ES dalībvalstu sarakstā Latvija ieņem vidus pozīcijas, patēriņš ir mazāks nekā Igaunijā un ievērojami mazāks nekā Lietuvā, kas šajā melnajā topā ieņem pirmo vietu. Mums iedzīvotāji nevis iedzer nedaudz, bet, ja dzer, tad dzer un piedzeras. Pasākumi attieksies gan uz profilaksi, gan ārstniecību un rehabilitāciju. Informatīvas kampaņas. Tas ir ļoti bīstami, tas var radīt gan intoksikāciju, gan ceļa satiksmes negadījumus, gan slepkavības,” brīdina Pelne. “Diemžēl pēdējos gados Latvijā reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš pakāpeniski nedaudz palielinās. atrie krediti interneta no 19 gadiem. Jaunieši arī vēlas dzīvot veselīgāk, un vairāk socializējas nevis kopā smēķējot vai dzerot, bet gan ieurbušies mobilajos telefonos. Jauniešu aptauja liecina, ka alkohols jauniešiem kļuvis mazāk pieejams, ir stingrāka kontrole un cēlušās alkohola cenas. Kopumā no alkohola veidiem Latvijā visvairāk dzer alu. Taču pozitīvi, ka trekno gadu līmenis patēriņa ziņā noteikti vēl nav sasniegts,” stāsta Pelne.

Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība".

.. Atskatoties vēsturē un ielūkojoties Slimību profilakses un kontroles centra datos, jāteic: Latvijas rādītājus ietekmēja krīzes laiks. Tāpat iespējams būs pasākumi attiecībā uz alkohola pieejamības mazināšanu un uz reklāmas ierobežošanu, tās ir jomas

Comentarios