Kā darbojas kredītkarte?

Agrāk, lai norēķināšanās process tiktu pabeigts, veikala kasieris vai kāds cits pakalpojuma sniedzējs izdrukāja čeku, kas pēc tam kartes lietotājam bija jāparaksta. Iepērkoties veikalos, internetā un veicot elektronisko maksājumu, cilvēki bieži vien izmanto kredītkartes. PayPal interneta maksājumu serviss. SMScredit - Ātrais Kredīts līdz 425€ 10 minūtēs. Magnētisko joslu kredītkaršu izmantošana ir arī iespēja darboties zagļiem un kredītkaršu viltotājiem, jo drošības sistēma šāda veida kredītkartēs ir daudz zemāka un krāpnieki jau ir iepraktizējušies to apiet. ASV iedzīvotāji ļoti ilgu laiku jau izmanto magnētiskās joslas kredītkartes. MasterCard Platinum – prestižākām no Nordea kredītkartēm. Čipa un PIN koda sistēmai ir vēl kāda priekšrocība, kas nebija magnētisko joslu kredītkartēm – lai veiktu maksājumu ar jaunās sistēmas kredītkartēm, kartes lasītājam nav jābūt savienotam ar telefonu vai arī pieslēgtam internetam, lai varētu apstrādāt maksājumu. Šajās kredītkartēs ir iestrādāti mazi čipi, kas darbojas gluži kā mazi datori. Ja kods ir ievadīts pareizi, tad kredītkartes īpašnieks ir par visu samaksājis. Pats čips kā tāds aktivizējas tikai tad, kad tam ir saskare ar kredītkartes lasītāju. Čipa un PIN koda sistēmas kredītkartes pēc skata ir ļoti līdzīgas magnētiskās joslas kredītkartēm, taču funkcionēšanas sistēma ir pilnībā atšķirīga. Karti iespējams lietot pirkumiem, bez komisijas maksās gan Latvijā, gan ārzemēs. Parakstīšanās process notiek uz tirgotāja sniegtā elektroniskā ekrāna. Zelta kredītkarte – karte piedāvā dažādas ekskluzīvas iespējas, kas citu kredītkaršu klientiem nav pieejamas. Kā darbojas kredītkarte. Taču var gadīties, ka ar pirmo reizi PIN kods netiek pareizi ievadīts.

gadā Francijā, kur bankas sāka izmēģināt kredītkartes ar čipiem. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc čipa un PIN koda kredītkartes ir daudz drošākas, ir apstāklis, ka, datu apstrādes procesā ar kartes termināli, čipi izmanto kriptogrāfiju jeb kodēšanas un dekodēšanas metodes aizsardzībai pret nevēlamu datu nolasīšanu. Šādos gadījumos kredītkartē iebūvētais čips aktivizējas, kad tas ir tuvu karšu terminālim. gadā pasaules vadošās kredītkaršu kompānijas apvienojās, lai izveidotu jaunu, drošības standartiem atbilstīgāku sistēmu, kas balstīta uz Francijā izgudrotās čipu sistēmas bāzes. Laikam ejot, kredītkartes kompānijas sāk izmantot arī šādas pat sistēmas kredītkartes, kurām vairs nav nepieciešams tiešs kontakts ar kredītkaršu lasītāju. Norēķinoties ar šāda veida kredītkarti, nepieciešams tirgotāja kartes lasītājā karti novilkt attiecīgajā vietā, turklāt tā, lai kartes lasītājs saņemtu magnētiskās joslas sniegto informāciju. Kaut gan ir vēl valstis, kur čipa un PIN koda sistēma netiek izmantota un vēl tikai tiks ieviesta, tomēr vēsturiski šī tehnoloģija izgudrota jau kādu laiku atpakaļ. Šai kredītkarte nav jāmaksā gada maksa. Šāda kredītkartes novilkšana vairs netiks praktizēta. Turklāt arī mūsdienu tehnoloģijām attīstoties, nav vairs nepieciešams arī tiešs kontakts ar kartes lasītāju, termināli – kredītkarte var tikt aktivizēta, to turot netālu no kartes termināļa. Kredītkartes ar čipiem lieto tie klienti, kas izmanto EMV organizāciju pakalpojumus – , un. Magnētiskajā joslā ir ietverta tāda informācija, kā kredītkartes īpašnieka pilns vārds un uzvārds, kredītkartes numurs, kartes derīguma termiņš, kā arī citi dati. Stockmann MasterCard kredītkarte – šī kredītkarte darbojās gan kā atlaižu un privilēģiju karte visos Stockmann veikalos, gan arī kā starptautiski atzīta kredītkarte. Lai kredītkartes īpašnieks norēķinātos par pirkumu vai pakalpojumu ar kredītkarti, kas strādā pēc čipa un PIN koda sistēmas, nepieciešams karti ievietot īpašā kredītkartes lasītājā, kas mūsdienās ir jau gandrīz visos veikalos un uzņēmumos. smskredit ātrais kredīts par summu 220 eiro. Patēriņa kredītkarte – tā līdzīgi, kā patēriņa kredīts, domāta neparedzētiem pirkumiem veikalos un internetā. Čipa un PIN koda maksāšanas sistēma jau ilgāku laiku tiek praktizēta daudzviet pasaulē. Kartes kontā iespējams ieskaitīt arī savus privātos līdzekļus. Tas var gadīties neuzmanības vai kādu citu iemelsu dēļ. PINS kredītkarte – karte domāta aktīviem kredītkaršu lietotājiem, kā arī cilvēkiem, kas daudz ceļo.

Kā darbojas kredītvēstule? | SEB banka

.. Kredītkartēm ar magnētisko joslu nākamais maksājuma apstrādes solis ir apstiprinājuma pogas “OK” nospiešana – kartes īpašnieks apstiprina maksājuma summas apmēru, kā arī pēc tam ir nepieciešams parakstīties. Līdz ar to magnētiskā josla pavisam noteikti vairs nav nepieciešama un ir jau novecojusi tehnoloģija. Tagad, lai maksājuma veikšana būtu pabeigta, nepieciešams ievadīt tikai kredītkartes lietotājam zināmo PIN kodu.

Nordea kredītkartes - Ātrie SMS kredīti KreditsSMS

Comentarios