Kā izvēlēties 3. pensiju līmeņa plānu?

Klientu atbalsts - Swedbank

. Mainot pensiju plānu, esošā pensiju fonda uzturētājs pārskaita jūsu šā brīža uzkrājumu jaunajam pārvaldniekam. Aktīvie vai dinamiskie – šajos vairāk tiek mēģināts nopelnīt ar akcijām. Ceturtais – komisijas,” norāda “CBL Asset Management” investīciju direktors Zigurds Vaikulis.

Uzkrājumi vecumdienām - kāpēc izvēlēties pensiju 3. līmeni? / LR1.

.  Eksperti neiesaka pensiju plānus mainīt bieži, sekojot līdzi tikai īstermiņa rādītājiem. Akcijas līdzi nekur neceļo, pārvietojas tikai nauda. Nekustamā īpašuma iegāde pašnodarbinātajiem un uzņēmējiem. Tie ir mazāk riskanti,” saka Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektore Līga Leitāne. Labākās Android personīgo finanču aplikācijas. Iedzīvotāji var izvēlēties starp dažādiem pensiju plāniem.

Iedzīvotāji var savus pensiju plānus mainīt.

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? |

. Jāizvērtē, kāds ir bijis pensiju plāna vēsturiskais ienesīgums. Kā izvēlēties 3. pensiju līmeņa plānu.  Savukārt jauniem cilvēkiem būtu vēlams izvēlēties aktīvus plānus. “Ja cilvēka vecums jau tuvojas pensijas sasniegšanas brīdim, tad tajā brīdī būtu vēlams izvēlēties konservatīvākos plānus. Jo lielāki ir ienākumi, jo lielāka naudiskā ietekme pareizai plāna izvēlei būs uz jūsu nākotnes pensiju. pensiju līmenī ieguldīt  tieši krīzes laikā, jo šajā brīdī fondu pārvaldnieki par lētāku naudu var iegādāties jaunas akcijas, kuru vērtība nākotnē augs. Iepazīties ar to, kā dažādiem pensiju fondiem līdz šim veicies, var mājaslapā manapensija.lv. Aizdevuma pieteikums Nord Auto Līzings. . Tomēr ir svarīgi izvēlēties īsto brīdi, kad mainīt plānu. Kā izvēlēties 3. pensiju līmeņa plānu.   Iesaki šo rakstu Dzīve & Stils. “Nebūtu ieteicams mainīt ieguldījumu plānu tad, kad plāna ienesīgums samazinās. Trešā lieta - pensiju plāna pārvaldītāja pieredze un uzticamība. Savukārt konservatīvajos pensiju plānos lielākā daļa ir valsts vērstpapīri, kuru vērtība var pieaugt ļoti minimāli. Šajā gadījumā samazinās arī uzkrātā kapitāla vērtība. Gala secinājums ir tāds – mūsdienās cilvēkam ir jābūt ļoti daudzpusīgam un jāspēj sekot līdzi savām finansēm, pensiju plāniem, jo tikai šādā veidā ir iespējams palielināt savu nākotnes pensiju. Līdz ar to, mainot plānu, pazaudējat daļu peļņas,” saka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Ilze Vindele. Daudzi saka, ka tas ir maz, bet ir vērts pasekot līdzi, kur tu ieguldi kā jauns cilvēks, kā tu viņus pārvaldi, vecumam pieaugot, samazinot riska svārstības, saglabājot to, kas jau ir nopelnīts.

Par valsts sociālo apdrošināšanu -

Comentarios