Latvijas nebanku kredītdevēju asociācija – LNKA

Pieteikties kredītam no 18 gadiem. Uzņēmumi, kas šajā organizācijā neiesaistījās nebija lieli zaudētāji, jo baudīja augļus, ko sasniedza nebanku kredītu asociācija sarunās ar valdību un Saeimu. Papildus funkcija, ko LNKA veic ir interneta aizdevēju uzraudzību. gadā ar mērķi apvienot Latvijā pārstāvētos nebanku kreditorus. mērķis ir panākt biedru interešu aizsardzību. Vērts pieminēt arī LNKA centienus informēt iedzīvotājus par atbildīgu aizņemšanos. Informācijas kampaņas par atbildīgu aizņemšanos nebija pārlieku plašas, taču tās bija redzamas. Pēdējo mēnešu laikā organizācijas biedru vidū aizvien aktīvāk tiek reklamēti arī ilgtermiņa kredīti un kredītlīnijas iespējas, kas zināmā mērā padara nebanku aizdevējus progresīvākus un klientiem draudzīgākus. LNKA mērķi un uzdevumi Jebkuras organizācijas, t.sk. Nosaukumi mainās, bet būtība nemainās. Lai arī nebanku kredītu asociācija ir ļoti turīga, tā tomēr nav spējīga pilnībā konkurēt ar komercbanku asociāciju. SIA Creamfinance Latvia - CreditOn. Salīdzinājumam LNKA rīcībā ir vairāki simti miljoni eiro, bet komercbankām ir vairāki miljardi, neskaitot vēl to mātes banku aktīvus. Organizācijas nosaukuma maiņa oficiāli netika skaidrota, taču varam pieļaut, ka tas ir darīts ar vēlmi uzlabot nozares reputāciju. Finanšu lietpratība ir svarīga, lai spētu pieņemt izsvērtus lēmumus. Organizācijai nenoliedzami bija panākumi, jo tā spēja panākt nozarei daudz izdevīgākus nosacījumus nekā sākotnēji piedāvāja Ekonomikas ministrija.

3. Ārējo aktīvu un pasīvu ceturkšņa pārskats (1-MB)

. Ja valsts neveic atbilstošas darbības, lai pasargātu patērētājus, neviens nevar vainot uzņēmējus, kas cenšas nopelnīt. Asociācija atbild par savu biedru interešu aizstāvību, kā arī sadarbojas ar valsts un pašvaldības iestādēm nozarei būtiskos jautājumos. Šōbrīd tā ir atkal mainījusi nosaukumu, kļūstot par Latvijas alternatīvo finanšu pakalpojumu asociāciju. Iedzīvotāji tika mudināti aizņemties atbildīgāk, bet vai tas sasniedza dzirdīgas ausis nav zināms. Šis aicinājums guva PTAC atbalstu, kā rezultātā arī šaubīgie aizdevēji internetā tika izskausti. Ja meklējat iespēju aizņemties, ielūkojieties Kredit.lv sākumlapā, kur pieejams aizdevumu salīdzinātājs. Atšķirīgais ietekmes apjoms rezultējās lielākos ierobežojumus mikro kredītu devējiem, savukārt komercbankām nekādi papildus ierobežojumi netika piespriesti. krediti interneta bez kilas. Cenšoties aizsargāt tirgus daļu, tā vairākkārt ir nākusi klajā ar aicinājumiem, ierobežot nelicencēto kreditoru darbību. Nebanku kredītu asociācijas pašreizējā darbība Savas darbības laikā LNKA apvienoja lielāko daļu no nebanku aizdevējiem, nodrošinot, ka nozare spēj runāt vienā valodā.

To veidošana lielā mērā bija saistīta ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra mudinājumu vērtēt rūpīgāk klientu maksātspēju.

Statistika - Latvijas Banka

. Viens no spilgtākajiem pārstāvjiem bija tās vadītāja Baiba Fromane, kas vadīja sarunas ar valdību un Saeimu. Asociācijā joprojām ir apvienoti uzņēmumi, kas piedāvā aizdot naudu uz īsu termiņu bez bankas starpniecības. Latvijas nebanku kredītdevēju asociācija – LNKA

Comentarios