Radošas un lētas alternatīvas Ziemassvētku dāvanām

Neskatoties uz valsts kultūrpolitikas stratēģiju, līdz šim sadarbība starp «Kultūras katlu» un pārējiem radošajiem kvartāliem ir bijusi minimāla. Veikali Telliskivi ēku pirmajā stāvā. gads bija izšķirošs jaunas pieejas meklējumos. jeb kultūras gada radošo industriju sirdi Tallinā bija jākļūst «Kultūras katlam» - valsts atbalstītam radošo industriju projektam, kura pienācīgu darbību diemžēl aizkavē novēloti būvdarbi. ONEfinance - Aizdevums līdz 10 000 €. Cits profils piemīt «Rotermann» kvartālam - rūpnīcas teritorijai, kur mākslas aktivitātes mijas ar luksusa preču veikaliem un izsmalcinātiem restorāniem, kultūrvēsturiskais mantojums ar augstākās klases mājokļu projektiem. Nozīmīgu lomu kopējā atmosfērā ieņem īstermiņa projekti un pasākumi, piemēram, lietotu mantu tirgus, pilsētvides dārzkopība, koncerti un tematiskās urbānās pastaigas. Radošas un lētas alternatīvas Ziemassvētku dāvanām. Vietējā kopiena ar interesi uzņēmusi pilsētas dārzkopības projektu un pop–up jeb īstermiņa īres objektus publiskajā telpā. Nākotnes plānos ietilpst pieejamības attīstība, veidojot savienojumu no pilsētas centra gar Telliskivi uz jaunajiem Ziemeļtallinas radošajiem kvartāliem. Jau kādu laiku Telliskivi centram ir sava mājaslapa, kur tiek publicēta informācija par īrei pieejamām telpām. Jaunajai vietas attīstības stratēģijai par pamatu ņemta radošo industriju centru darbība citās Eiropas galvaspilsētās. gadam plāno atvērt visas ēkas. gadā tika pieņemts lēmums par pamestās Baltijas vagonbūves rūpnīcas teritorijas pārbūvi. Viens no iebildumiem ir likumā noteikto personu finansēšana no speciālā budžeta.

Impro Ceļojumi - impro piedāvā lētas kajītes uz prāmja …

. gadam kvartālā paredzama veco ēku pārveidošana par jauktu apbūvi ar dzīvojamo funkciju un labiekārtota krastmala. Pirmskrīzes dārgie un ambiciozie teritorijas pārbūves plāni recesijas laikā tika nomainīti uz radošajās industrijās balstītu stratēģiju. gadā Lielās talkas laikā iedzīvotāji no Kalamajas un Pelgulinnas apkaimēm kopā nodibināja Telliskivi kopienu. Kā pirmais darbu šeit uzsāka Tallinas kinofilmu festivāla «PÖFF» birojs. Pieteikties CreditON kredītam. Citi radošie kvartāli Tallinā Viens no senākajiem radošajiem kvartāliem Tallinā ir «Polymer» - bijusī rotaļlietu rūpnīca, kas šobrīd kalpo par koncertu vietu un mākslinieku rezidenci. Kredīti privātpersonām. Otrs iebildums pret regulējumu bija saistīts ar finansēšanas mehānismu, jo nodot finansējumu sadalīt pašām radošajām organizācijām neatļauj likums. Ieguldījumi remontdarbos bija minimāli - nomainīti logi, izvākti gruži, pārējos iekštelpu pārbūves darbus atstājot īrnieku ziņā. Izmaiņas norit vai katru nedēļu, esošajām funkcijām pievienojot jaunas, vecajām telpām atrodot neparastus pielietojumus. KM izstrādātajā likumā iekļauta arī radošo personu atbalsta pasākumu programma. Pilsētas pārvalde un vairāki igauņu arhitekti ir atzinuši, ka līdzšinējā ad hoc pieeja Telliskivi attīstībai ir pareizais ceļš. Tika uzsākts darbs pie jauna detālplānojuma, kas atļautu pilnībā nojaukt kvartālā esošo rūpnīcu, tās vietā paredzot ekskluzīvas jaukta tipa mājokļu, pakalpojumu un darījumu ēkas. Telliskivi piemērs ir devis impulsu arī apkārtējo zemesgabalu īpašniekiem ieguldīt attīstībā, aktivitātes piesaista arī apkaimes iedzīvotājus. Lētas vietas priekšrocības samazinās, īre aug, kam var sekot nākamie ģentrifikācijas viļņi jeb esošo radošo industriju nomaiņa pret stabilākiem un pelnošākiem uzņēmumiem. Iesaki šo rakstu citiem!. Ja neskaita tūristus, radošie kvartāli ir orientēti uz salīdzinoši nelielu daļu no kopējā patērētāju skaita valstī.

Lētas dāvanas - TOP 3 izvēle ikviena gaumei -

. SIA Hedge Capital Company - Nordcard. Kvartāliem augot un attīstoties, nepieciešamas jaunas investīcijas. Vieta ir strauji iemantojusi popularitāti, pulcējot vairāk kā miljons apmeklētāju gadā, un kļuvusi par iecienītu alternatīvu tūristu pārpludinātajai vecpilsētai. Daudzi izvēlas ierasties ar auto, kas izraisa citas problēmas - autostāvvietu trūkumu un sastrēgumus nedēļas nogalēs. Atsevišķa ēka un pagalms nodoti lielu popularitāti ieguvušā «F–hoone» restorāna pārziņā. Īrnieku atlasi veic mārketinga menedžeris, kas arī palīdz nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanā. Sestdienās, kad darbojas tirgus, Telliskivi pārpludina ļaudis no visām Tallinas malām, kā arī tūristi. Radošas un lētas alternatīvas Ziemassvētku dāvanām. Novembrī plānots atvērt vēl vienu ēku, kur iecerēts alternatīvais teātris. Aptaujas rāda, ka viedoklis par Telliskivi radošo kvartālu ir lielā mērā pozitīvs, arī pārbūves veicinātā mērenā ģentrifikācija netiek uzskatīta par draudu. Rodas jautājums, cik daudzi radošo industriju kvartāli Tallinā spēs ilgstoši pastāvēt. Telliskivi ēku pirmajos stāvos ir ienākuši veikaliņi, kuru piedāvātās preces svārstās no ekoloģiski tīras pārtikas līdz jauno igauņu modes dizaineru kleitām. Drīz vien tam pievienojās vairāki arhitektu biroji un urbāno aktīvistu laboratorija «Linnalabor». Biroji, kuri aizņem ēku pārējos stāvus, lielākoties pieder IT uzņēmumiem, bet pārstāvēti ir arī mūzikas industrijas, dizaina, reklāmas uzņēmumi, kā arī investīciju un finanšu projektu aģentūras. Turpinot līdzšinējo attīstības metodi, šobrīd paredzēts saglabāt lielāko daļu no esošajām ēkām, tomēr investoru plāni var ātri mainīties, reaģējot uz ekonomiskās situācijas izmaiņām.

Tāpat šis statuss var tikt piešķirts personai, kas ar savu radošo vai zinātnisko darbību sniedz ieguldījumu profesionālās mākslas un kultūras attīstībā, ko apliecina attiecīgajā radošajā jomā darbojošās profesionālā radošā organizācija vai to apvienība. Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likuma izstrāde bija iestrādāta valdības deklarācijas uzdevumos, tāpēc šogad tā izstrāde izvirzīta kā viena no KM prioritātēm. Telliskivi nepiemīt «Kultūras katla» projekta vienveidība, bet gan liela un mainīga aktivitāšu daudzveidība, kas piesaista dažāda veida publiku.. Šobrīd kvartāla vērtība nekustamā īpašumu tirgū strauji pieaug.

Elīnas brīvā laika piezīmes: Ātras, lētas un garšīgas.

. Iespējams, ka to mainīs turpat netālu esošā «Noblessner»kvartāla attīstība - pie šīs industriālās teritorijas reģenerācijas shēmas strādā bijušais Telliskivi radošais direktors. Kvartāla atrašanās pilsētas centra tuvumā, salīdzinoši zemā īre un kopējas radošas atmosfēras kultivēšana ir aspekti, kas pievelk jaunos uzņēmējus. Taču drīz vien sekojošā ekonomiskā krīze lika pārdomāt lēmumus saistībā ar grandiozajiem rekonstrukcijas plāniem. Kā īrnieki tiek piesaistīti mazie un vidējie uzņēmumi, kas piederīgi radošajām nozarēm.

Radošas idejas puķu podu veidošanai! Lēti un vienkārši! (+FOTO.

. Telliskivi ir vieta Tallinā, kas no pamestas vagonbūves rūpnīcas kļuvusi par lielāko radošo industriju centru Igaunijā. Foto - Kārlis Ratnieks Telliskivi vieta pilsētā Kvartāls atrodas ļoti tuvu vecpilsētai un centrālajai dzelzceļa stacijai, tomēr piekļuve nav pienācīgi attīstīta ne gājējiem, ne velosipēdistiem

Comentarios