Vecākais bērns

Tāpat arī vecāki viņus uztver nopietni, kas visnotaļ ceļ pirmdzimto pašpārliecību un vēlmi būt noteicējiem gandrīz jebkurā dzīves situācijā. Bet neaizmirsti, ka arī tev jābūt ar šo lēmumu mierā.  Kad jaundzimušais būs klāt, atceries vecākajam bērnam pateikt, ka mīli viņu tāpat kā agrāk.

Vecākais bērns ģimenē - atbildīgākais - Delfi

. Un centies savu ikdienu organizēt tā, lai ar katru no bērniem spētu vismaz reizi dienā baudīt divvientulību.  Ievērojat ģimenē jau ierasto dienas kārtību, tā vecākajam bērnam būs vieglāk adaptēties jaunajai situācijai. Viņiem nav vecāko brāļu vai māsu, kas ikdienā viņus izsmietu gandrīz par visu, ko viņi dara, tādā veidā nedaudz graujot viņu viņu pašapziņu. Vecākais bērns. Tāpat viņi vēlas, lai viss izdotos uzreiz," atzīst Līmans.

Vidējais bērns -

.. Ja viņš vēl neiet dārziņā, tad nelaid viņu arī tagad, nogaidi. Bērnu psihologs un grāmatas "Born to Rebel" autors Franks Sulovejs atzīst, ka tie nav tikai stereotipi. Vecākais bērns. Viņam var ļaut pieņemt vienkāršus lēmumus, piemēram, par to, kādas krāsas zeķītes jaundzimušajam pirkt. Secība, kādā bērni piedzimst, ir viena no noteicošajām lietām, kas veido bērna raksturu. Tās pat nav visas emocijas, kurām cauri iet vecākie bērni, kas nupat kā iepazinušies ar saviem jaunākajiem brāļiem vai māsām. Privātuma politika. Papildu laiks individuāliem jautājumiem – līdz plkst. Vecākiem jāļauj bērniem izrādīt savas jūtas, vienalga - vai tās būtu labas vai sliktas, bet tas jāļauj darīt VĀRDOS. Cik slikta ir ēnu ekonomika?. Pavaicā padomu speciālistam, kurš zina, kas notiek cilvēka apziņā un zemapziņā, kā emocijas ietekmē veselību un kas nosaka rīcību un apkārtējo cilvēku attieksmi! Dr. Visam jānotiek tad, kad bērns tam patiešām ir gatavs.  Palūdz draugiem un radiem būt iejūtīgiem attiecībā uz tava vecākā bērna vēlmēm. Viņiem visbiežāk ir neizsakāmi daudz pašpārliecības," stāsta psihologs un grāmatas "The Birth Order Book: Why You Are the Way You Are" autors Kevins Līmans.

ATTIECĪBU SKOLAveselīgām attiecībām ģimenē! Iemācies veidot labas attiecības! ATTIECĪBU SKOLAS lekcijā RSU Psihosomatikas klīnikas ārste psihoterapeite dr. Bērnu var iesaistīt jaunākā ģimenes locekļa gaidīšanā. Palūdz, lai tad, kad viņi nāk uz jaunākā raudzībām, viņi pievēršas arī vecākajam bērnam.  Ja vecākais bērns tomēr fiziski dara pāri jaunākajam, ļauj viņam saprast, ka tas ir nepieņemami un kauties ir kategoriski aizliegts. Ingrīda Rateniece dalīsies savās zināšanās un atbildēs uz jautājumiem. Uztraukums, mīlestība, naids, prieks, dusmas, lepnums un arī greizsirdība. "Pirmdzimtie vēlas visu izdarīt tieši tā, kā to dara viņu vecāki vai citi pieaugušie. Tos iepazīstot un pārvaldot, skats uz sevi un citiem kļūst patiesāks, rāmāks, viedāks, rodas māka veidot vieglas un patiesas attiecības gan ar sevi, gan ar citiem. Tā vietā, lai no kļūdām mācītos, viņš izvēlas tās nepieļaut vispār. Taču perfekcionisms var iedzīt viņu stūrī – tavs vecākais bērns vairs nevēlēsies krāsot vai pats liet pienu, jo viņš baidās pieļaut kļūdas. Ja vecāki pret viņu izturas kā pret pieaugušo, tad bērns kā tāds arī uzvedīsies. Pasaki viņam, ka saproti, ka situācija ir sarežģīta, saki, ka saproti, ka viņš grib pavadīt vairāk laika ar tevi. Pirmdzimtie savā uzvedībā cenšas atveidot vecākus, ko Ēriks šajā situācijā dara, disciplinējot savu mazāko brāli."Vecākajiem bērniem patīk uzņemties atbildību un būt noteicējiem. Ļauj bērnam sajust, ka viņš joprojām ir īpašs. Šis fakts parāda, ka viņi izbauda noteicēja lomu un labprāt vēlas "turēt grožus savās rokās". Ja viņš saka, ka mazulis jāved atbakaļ, respektē dažkārt bērna vēlmi dzīvot tā, kā tas bijis pirms jaundzimušā. Ingrīda Rateniece: „Attiecību skola ļaus ieskatīties savā iekšējā pasaulē un ieraudzīt tajā mītošos konfliktus, kas mūsos ir kā „aklā zona”, bet tieši tie nosaka, kā mēs jūtamies, ko domājam un kā rīkojamies. Ļoti bieži pirmdzimtie kļūt par perfekcionistiem, kā nekā pieaugušie nekrāso pāri malām un prot ieliet glāzē pienu tā, lai tas nešļakstās uz visām pusēm. Jaunākajam bērnam ir problēmas ar dalīšanos un viņš ir izlutināts, vecākais visus izrīko pēc sirds patikas, bet vidējais ir "iesprūdis", kaut kur pa vidu.

“Sekss un lielpilsēta” zvaigzne paziņo, ka viņas vecākais.

. Tagad nav īstais laiks dažādām pārmaiņām bērna dzīvē. Mēs visi vēlamies būt labi vecāki, un tieši tālab arī rodas tik daudz jautājumu pašiem par sevi, par attiecībām ģimenē kopumā un ar katru bērnu atsevišķi. Kad parādās ģimenē vēl viens bērniņš, vecākie bērni cīnās ar dažādām emocijām. Ja negatīvās emocijas nenāk uz āru, tās var izraisīt arī fiziskas agresijas uzliesmojumus. Konsultē psiholoģe Diāna Zande. Bērni ir liela dāvana un milzīga atbildība vienlaikus

Comentarios